Wypożyczanie kampera – podróż przez Polskę

 

Obecnie wiele osób decyduje się na wakacje w modnych zagranicznych hotelach, natomiast klienci naszej wypożyczani nie wyobrażają sobie urlopu bez choćby kilku dni spędzonych na kempingu. W Polsce funkcjonują atrakcyjne miasteczka kempingowe, do których każdego roku licznie przybywają miłośnicy caravaningu. Dla nich coroczne wypożyczanie kampera stało się już tradycją. Ci, którzy na zwiedzanie zakątków Polski mogą poświęcić cały urlop, niekiedy przemierzają ją wzdłuż i wszerz, wszędzie zatrzymując się na chwilę. Celem podróży może być także konkretny rejon, jedno województwo czy miejscowość.

Kamperem przez Polskę – gdzie warto się wybrać?

Pomorze Zachodnie

Bliskość morza, atrakcyjne krajobrazy i spora ilość kempingów – wszystko to sprawia, że Pomorze Zachodnie cieszy się dużym zainteresowaniem turystów poruszających się kamperem. Nad morzem przyjemnie czas spędzą osoby w różnym wieku, zarówno żądna przygód młodzież, jak i rodziny z dziećmi czy seniorzy.

Pomorze Zachodnie to różnorodne kempingi, które oferują nie tylko miejsca do spania, ale także rozrywkę dla dzieci i dorosłych, w tym place zabaw, miejsca na ognisko, boiska do gry w siatkówkę. Przy większości kempingów funkcjonują restauracje, kawiarnie i co dość oczywiste w tym rejonie Polski – smażalnie ryb i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Jeżeli pogoda dopisuje, czas można przyjemnie spędzić na plaży, ale to z pewnością niejedyna atrakcja w regionie. Warto korzystać z tras rowerowych, zwiedzać zabytki, poznawać tamtejszą kulturę (sporo miejsc na polach kempingowych zajmują nasi zachodni sąsiedzi).

Bieszczady

Ci, którzy lubią spędzać czas, wędrując po górskich szlakach, mogą zaplanować podróż w Bieszczady. Tym bardziej, że wypożyczanie kampera na południu Polski nie jest problematyczne – to właśnie tu działa najwięcej wypożyczalni oferujących atrakcyjne ceny (sprawdź nasz cennik).

Pola kempingowe w górach zwykle usytuowane są z dala od miejskiego zgiełku, w pobliżu lasów i popularnych szlaków turystycznych. Miłośnicy caravaningu spędzają zatem czas na świeżym powietrzu i w otoczeniu górskiej przyrody, co korzystnie wpływa na ich samopoczucie. Część miasteczek kempingowych wprowadza ciszę nocną, inne nie mają nic przeciwko imprezom trwającym do późnych godzin nocnych, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Podróż w Bieszczady to nie tylko wielogodzinne wędrówki po górach. W rejonie nie brakuje atrakcji utworzonych specjalnie z myślą o turystach. Sporym zainteresowaniem cieszą się, chociażby sporty wodne, głównie ze względu na niedalekie położenie dużego zbiornika wodnego – Jeziora Solińskiego.

Podlasie

Podróż kamperem do nieco słabiej zagospodarowanego w naszym kraju regionu również może być wspaniałą przygodą. Tym bardziej, że Podlasie to jednocześnie tereny najmniej zanieczyszczone przez człowieka, wyróżniające się pięknem krajobrazów, zróżnicowaną florą i fauną.

Jeśli chodzi o caravaning, Podlasie to większe możliwości nocowania „na dziko”, choć nie brakuje tutaj dobrze zorganizowanych pól kempingowych. Podróżni chwalą zwłaszcza czyste sanitariaty, smaczne posiłki w restauracjach i spore, świetnie wyposażone place zabaw dla dzieci.

Na Podlasiu znajdują się aż cztery Parki Narodowe, w tym największy – Biebrzański. Powstało tu wiele tras rowerowych, dlatego w podróż kamperem warto zabrać rowery lub przynajmniej wcześniej sprawdzić, przy którym kempingu funkcjonuje wypożyczalnia pojazdów na dwóch kółkach.

Podlasie to jednak nie tylko przyroda, ale również miejsca interesujące historycznie, kościoły, cerkwie, dworki, pałace i obraz tradycyjnej wsi podlaskiej. Warto zatem na dłużej opuścić kemping i przemierzyć Krainę Otwartych Okiennic, zwiedzić Zamek w Tykocinie czy Cerkiew Św. Michała w Bielsku Podlaskim.

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-17:00
Sb. :  9:00 - 13:00

Ndz.: Nieczynne  (kontakt tylko email)

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej