Wyposażenie kamperów – na co zwrócić uwagę?

 

Podróżowanie kamperem daje wiele przyjemności, ale każdą taką podróż powinny poprzedzić solidne przygotowania. Wyznaczanie trasy podróży i wyszukiwanie punktów, w których warto urządzić postój to jedno, ale równie ważne jest zgromadzenie niezbędnych w podróży przedmiotów. Oczywiście im wyższy standard kamperów, im więcej sprzętów i urządzeń zapewnia wypożyczalnia pojazdów, tym przygotowania do podróży są łatwiejsze.

Standardowe wyposażenie kamperów

Decydując się na wynajem kampera starszego typu, liczymy się z tym, że pojazd może być gorzej wyposażony i mniej funkcjonalny aniżeli kampery nowoczesne. Z kolei standard kamperów wyprodukowanych w ostatnich latach jest bardzo wysoki, a wypożyczalnie dodatkowo go podnoszą, wyposażając pojazdy w wysokiej jakości urządzenia. W naszej wypożyczalni dostępne są nowe kampery renomowanej firmy Sunlight A70-model Ducato 2015 z bardzo bogatym wyposażeniem.

Jeśli chodzi o podstawowe wyposażenie kamperów, obejmuje ono przede wszystkim miejsca do spania, miejsce do przechowywania bagażu, miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków oraz toaletę. Standardem są zatem łóżka, stół, szafki i lodówka na produkty spożywcze, miniaturowa centrala energetyczna (ogrzewanie postojowe, butla gazowa), kuchenka gazowa i zlewozmywak, zbiorniki na wodę czystą i brudną oraz toaleta chemiczna.

Dodatkowe wyposażenie kamperów

Wysoki standard kamperów produkowanych w ostatnich latach sprawia, że zwolenników tej formy podróżowania nieustannie przybywa. Oczywiście nie jest to jedyny powód.

Nowe kampery doskonale sprawdzają się zarówno w czasie jazdy, jak i kilkudniowego postoju. Na pewno duże znaczenie mają tutaj: komfortowy kącik wypoczynkowy, łazienka z prysznicem, klimatyzacja, duża ilość przestronnych szafek, półek i schowków, instalacja radiowa czy telewizor. Wszystko to sprawia, że kamper uznawany jest za pojazd wyjątkowo komfortowy, stanowiący zastępczy dom na kółkach.

Jeśli chodzi o wspomniany telewizor, odbiór programów możliwy jest dzięki systemowi telewizji satelitarnej. W kamperach spotykamy telewizory LCD, które pobierają niewiele prądu, a z pewnością umilają podróż pasażerom. Nowoczesne modele umożliwiają również odtwarzanie plików z pendrive oraz dysków zewnętrznych

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia kamperów są markizy, które chronią podróżujących przed ostrym słońcem. Markiza spełnia swoje zadanie znacznie lepiej niż parasol, a jej montaż i demontaż jest bardzo prosty.

Przygotowanie kampera do podróży

Każda osoba, która decyduje się na wynajem kampera, przechodzi krótkie szkolenie z obsługi pojazdu i dowiaduje się, jak działają poszczególne systemy i urządzenia. Wyposażenie kamperów podlega dokładnej kontroli, wykonywana jest również usługa serwisowa. W każdym kamperze, który opuszcza naszą wypożyczalnię, znajduje się pełna butla z gazem propan-butan o pojemności 11 l, specjalistyczny płyn i papier do toalety oraz pełny zbiornik z czystą wodą. Klienci, którzy wyruszają w daleką podróż, mogą dokupić dodatkową butlę z gazem czy kolejne rolki papieru do toalety. Mogą również wyposażyć pojazd w dodatkowy sprzęt AGD, taki jak opiekacz, ekspres do kawy czy kuchenka mikrofalowa.

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-19:00
Sb. :  9:00 - 17:00
Ndz.: 9:00 - 17:00

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej