Rynek kamperów w Polsce

 

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost popularności kamperów. Produkowane obecnie pojazdy kempingowe są niezwykle funkcjonalne i komfortowe, dlatego sukcesywnie przybywa zwolenników tego sposobu podróżowania. Analizując rynek kamperów w Polsce, należy skupić się jednak nie tylko na pojazdach nowych, ale także używanych, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w bazie CEPiK. Zwróćmy przy tym uwagę, że rejestrowane w Polsce kampery to nie tylko pojazdy należące do prywatnych właścicieli, ale również do firm świadczących usługę wynajmu, czyli wypożyczalni kamperów.

Dynamiczny rozwój rynku kamperów 

Otwarte granice, poprawa jakości życia, coraz lepsza znajomość języków obcych, a wielu przypadkach także znużenie organizowanymi przez biura podróży wakacjami w podobnych do siebie kurortach sprawiają, że popularność kamperów cały czas rośnie. Tego typu pojazdy świetnie sprawdzają się zarówno podczas długich zagranicznych podróży, jak i weekendowych wypadów za miasto.

W ubiegłym roku zarejestrowano w Polsce ponad pięćset nowych samochodów kempingowych, co w porównaniu z rokiem 2017 stanowi wzrost o niemal 50%. Możemy spodziewać się, że w bieżącym roku pojawi się w Polsce jeszcze więcej kamperów. Są to zarówno pojazdy produkowane, a właściwie zabudowywane w Polsce, a następnie przeznaczone do sprzedaży na polskim rynku, jak i pojazdy zakupione w zagranicznych sieciach dealerskich.

Mimo iż w bazie CEPiK pojawia się coraz więcej pojazdów kempingowych, to wciąż największą popularnością cieszą się te same marki. Są to firmy doskonale znane miłośnikom caravaningu w Polsce i na świecie, pojazdy, o których najczęściej dyskutuje się na różnorodnych forach poświęconych tej tematyce. Z pewnością należy wspomnieć o markach Roller Team, Adria, Dethleffs, ale także Volkswagen czy Mercedes. Polacy najchętniej sięgają po kampery o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, ponieważ do kierowania nimi nie potrzeba specjalnych uprawnień, wystarczy prawo jazdy kategorii B. W tej grupie znajdują się również oferowane przez nas  kampery Fiat Ducato Sunlight A70.

Najpopularniejsze kampery w Polsce i ich wyposażenie

Tym, którzy decydują się na zakup nowego kampera, zależy, by były to pojazdy bezpieczne, komfortowe i ekonomiczne, a przy tym o estetycznym wyglądzie. Takie same oczekiwania mają klienci naszej wypożyczalni, dlatego robimy wszystko, by te oczekiwania spełnić.

Obecnie największą popularnością cieszą się kampery przeznaczone dla czterech, pięciu, maksymalnie sześciu osób. Jeszcze do niedawna chętniej sięgano po pojazdy większe, ale w ostatnim roku sytuacja ta uległa zmianie. Oczywiście dla podróżnych znaczenie ma nie tylko ilość miejsc siedzących, ale wielkość powierzchni użytkowej w ogóle. Wybierane dzisiaj kampery to komfortowe domki na kółkach, w których można wygodnie podróżować, ale i spędzać czas podczas wielogodzinnych postojów. Dla użytkowników pojazdów ważny jest zatem układ wnętrza, duża ilość szafek i schowków, a także jakość wyposażenia. Doskonale, jeśli w kamperze znajduje się kilkupalnikowa kuchenka, lodówka z zamrażalnikiem, instalacja radiowa czy telewizor LCD. Mile widziana jest także obecność lampek punktowych przy łóżkach.

Używane kampery z zagranicy

Polacy zdecydowanie stawiają na zakup nowych pojazdów w kraju. Jeżeli chodzi o import kamperów używanych, najczęściej są to takie, które po raz pierwszy rejestrowane były za granicą stosunkowo niedawno. Oczywiście ceny nowych, a nawet kilkuletnich kamperów od znanych producentów dla wielu osób wciąż są zbyt wysokie, ale to nie oznacza, że w takiej sytuacji należy zrezygnować z marzeń o podróżowaniu kamperem. Przeciwnie – nowoczesny pojazd można wypożyczyć na dowolny okres w bardzo atrakcyjnej cenie (sprawdź nasz cennik wypożyczenia kampera).

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-19:00
Sb. :  9:00 - 17:00
Ndz.: 9:00 - 17:00

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej