Podróżowanie kamperem – trasy dla kamperów w Europie

 

Kilkudniowa podróż kamperem po Polsce może być wspaniałą przygodą, jednak ci, którzy zwiedzili wiele zakątków naszego kraju, zaczynają planować dłuższe trasy urlopowe. Część turystów obiera konkretny kierunek i przemieszcza się w granicach jednego państwa, inni decydują się na spontaniczną podróż po niemal całej Unii Europejskiej. Podróżowanie kamperem poza granice UE również jest możliwe, ale zamiar przekroczenia ich należy zgłosić w wypożyczalni – jest to jeden z warunków najmu pojazdu kempingowego (więcej o zasadach najmu przeczytasz tutaj).

Planowanie trasy podróży zagranicznej

Ci, którzy mają duże doświadczenie w podróżowaniu kamperem, mogą pozwolić sobie na większą swobodę w planowaniu trasy podróży i wybierać mniej popularne kierunki. Natomiast ci, którzy na zagraniczną podróż wyruszają po raz pierwszy, podchodzą do tematu ostrożniej i podążają przetartymi szlakami. Stawiają na popularne trasy dla kamperów, przy których nie brakuje pól kempingowych czy punktów serwisowych, jak i atrakcji turystycznych.

Popularne trasy dla kamperów w Europie

Podróżowanie kamperem do Chorwacji

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Wielu wybiera się tam z biurem podróży, inni decydują się na podróż prywatnym autem, a na miejscu szukają noclegu w prywatnych kwaterach. Doskonałym pomysłem jest także wycieczka kamperem, zwłaszcza poza sezonem, ponieważ Chorwacja zachwyca nie tylko w środku lata. Ci, którzy sądzą, że podróżowanie kamperem późną jesienią czy nawet zimą nie jest możliwe, powinni przekonać się, jak komfortowe i funkcjonalne są dzisiejsze pojazdy (tutaj opis naszych kamperów).

Podróżowanie kamperem to niezależność i brak konieczności dostosowywania się do reguł panujących w hotelach. Kamperem możemy nieustannie przemieszczać się po rozmaitych rejonach Chorwacji i tym samym zwiedzić niemal cały kraj, nie ograniczając się wyłącznie do najpopularniejszych kurortów. W Chorwacji, dzięki doskonale przygotowanej infrastrukturze caravaningu, świetnie odnajdują się nawet mniej doświadczeni podróżnicy.

Podróżowanie kamperem do Norwegii

Przeciwieństwem gorącej Chorwacji są kraje skandynawskie, a wśród nich Norwegia z bogato wyposażoną infrastrukturą kempingową. Do Norwegii można dostać się na kilka sposobów, korzystając z promu morskiego. Zwykle turyści za cel podróży obierają krajobraz z fiordami, a w tym przypadku należy stawiać na promy z azymutem na Norwegię Zachodnią.

Norwegia to kilometry tras biegnących przez malownicze okolice. Tras często bardzo krętych i wąskich, przebiegających w pobliżu jezior, fiordów i lasów – prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Planując podróż do Norwegii, należy jednak pamiętać, że jest to kraj, w którym jest zimniej niż w Polsce, dlatego należy się do niej solidnie przygotować.

Podróżowanie kamperem na Słowację

Kolejnym kierunkiem często wybieranym przez miłośników caravaningu jest Słowacja. W przypadku Chorwacji czy Norwegii wiele czasu zajmuje dojazd do granic tych państw, natomiast Słowacja znajduje się tuż za naszą południową granicą, dlatego organizacja podróży kamperem na Słowację jest stosunkowo prosta. Trasy w słowackich górach nie różnią się znacząco od tych, jakie przebiegają przez polskie pasma górskie.

Poza możliwością przemierzania pieszych szlaków turystycznych czy tras rowerowych Słowacja oferuje również możliwość skorzystania z kąpielisk termalnych. Rodziny z dziećmi mogą zatrzymać się na kempingach zlokalizowanych w pobliżu parków rozrywki albo ogrodów zoologicznych w Bratysławie lub Bojanicach.

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-17:00
Sb. :  9:00 - 13:00

Ndz.: Nieczynne  (kontakt tylko email)

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej