Podróżowanie kamperem – co zabrać na kemping?

 

W ostatnich latach możemy dostrzec zintensyfikowane dążenia właścicieli i zarządców miasteczek kempingowych do tworzenia miejsc pełnych rozrywek, czystych i przyjaznych rodzinom z dziećmi. Tym samym kemping przestał być postrzegany wyłącznie jako sposób na tanie wakacje blisko natury, choć nie da się ukryć, że zarówno atrakcyjne ceny, jak i możliwość obcowania z naturą są czynnikami znacząco wpływającymi na popularność kempingów. Kemping to bardzo lubiana forma wypoczynku letniego (tylko niektóre miasteczka kempingowe prowadzą działalność całoroczną i głównie są to obozowiska usytuowane w górach), niemniej do takiej wyprawy należy się solidnie przygotować.

Namiot, przyczepa kempingowa czy kamper?

Wakacje pod namiotem są opcją najtańszą, ale jednocześnie najmniej komfortową. Taką formę noclegu najczęściej wybierają żądne przygód młode osoby, którym nie doskwierają drobne niedogodności. Młodzież, które nie osiąga jeszcze dochodów, nie może sobie pozwolić na zakup czy wypożyczenie kampera, poza tym w większości przypadków wypożyczalnie pojazdów wymagają, by kierowca miał ukończone 22 lata oraz posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem od co najmniej 3 lat. Szczegółowe warunku wynajmu naszych kamperów dostępne są tutaj.

Bardziej komfortowe warunki zapewni przyczepa kempingowa. Śpiąc w przyczepie, nie musimy obawiać się ulewy czy wichury, czego niestety nie można powiedzieć o noclegu w namiocie. Przyczepa to mini domek kempingowy, w którym znajdują się podstawowe meble i sprzęty, dlatego sprawdzi się podczas dłuższych wakacji. Wadą takiego rozwiązania jest natomiast to, że auto z przyczepą nie jest zbyt szybkie, a manewrowanie tak długim zestawem wymaga sporych umiejętności. Lepszym rozwiązaniem jest zatem kamper.

Nowoczesne kampery to pojazdy bezpieczne, funkcjonalne i komfortowe. Jest w nich sporo miejsca, dlatego każdy członek rodziny może mieć własne łóżko i szafkę. W kamperze swobodnie przygotujemy posiłek i spędzimy czas w przypadku gorszej pogody. Wyposażenie pojazdu jest na tyle bogate, że możemy zatrzymać się zawsze i wszędzie (o ile zezwalają na to przepisy drogowe) i w dowolnym momencie wyruszyć w dalszą drogę. Warto też dodać, że z prowadzeniem takiego pojazdu poradzi sobie każda osoba, która na co dzień zasiada za kierownicą „zwykłego” samochodu. Obecnie kampery można wynająć w bardzo atrakcyjnych cenach. Są to pojazdy z dużą ilością szafek i schowków, dlatego z łatwością pomieścimy w nich wszelkie niezbędne akcesoria na kemping.

Jakie akcesoria przydadzą się na kempingu?

Przede wszystkim warto pamiętać o zabraniu wygodnej odzieży. Nawet jeśli w ciągu dnia postawimy na wakacyjne koszule czy sukienki, to w czasie prania, gotowania, a nawet wieczornego biesiadowania przy grillu czy ognisku przydadzą się wygodne dresy i bluza.

Wszystkie nasze Kampery na wynajem, wyposażone już są w stolik i krzesełka turystyczne. Co prawda możliwe jest wspólne spożywanie posiłków wewnątrz pojazdu, ale w praktyce niewiele osób z tej możliwości korzysta. Turyści zdecydowanie wolą biesiadować na powietrzu.

Na wyposażeniu każdego z naszych kamperów wypożyczanych kamperów znajdują się również : garnki, patelnia, szklanki, talerze, sztućce, czajnik elektryczny.

Na kemping zabieramy swoją pościel, koce i ręczniki plażowe, zwłaszcza gdy planujemy pobyt blisko wody, albo zamierzamy poopalać się na trawie tuż obok kampera. W warunkach kempingowych najlepiej sprawdzą się ręczniki szybkoschnące. Oczywiście pamiętajmy też o zabraniu linki czy sznurka, na którym będziemy mogli rozwiesić mokre ręczniki i upraną odzież.

Kolejne przydatne akcesoria to przedłużacz do prądu, dzięki któremu możemy podłączyć się do zewnętrznego zródła zasilania oraz wąż do wody za pomocą którego bedziemy mogli napełnić zbiornik z wodą, akcesoria te są już na wyposażeniu naszych kamperów na wynajem. Nie zapominamy również o zabraniu latarki, która jest niezastąpionym akcesorium w razie awarii elektryczności.

Wiele osób nie wyobraża sobie kempingu bez grillowania. W niektórych miasteczkach kempingowych można korzystać z grilla przygotowanego przez właścicieli, ale bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zabranie własnego urządzenia, a także węgla i podpałki. Nie zapominamy również o zapałkach lub zapalniczce. Na kemping warto zabrać też klasyczny scyzoryk, który przyda się, gdybyśmy chcieli zamiast grilla rozpalić ognisko i przygotować patyki do pieczenia kiełbasek.

Na kemping należy zabrać środki przeciwko komarom, które będą również chronić przed atakami kleszczy. Do apteczki, oprócz plastrów, leków przeciwbólowych, odkażających oraz zwalczających dolegliwości ze strony układu pokarmowego, należy włożyć również środki łagodzące poparzenia słoneczne.

Ostatni punkt dotyczy tzw. umilaczy czasu. Karty do gry, krzyżówki czy gry planszowe to idealni towarzysze kempingowi. Przydadzą się wieczorami, a także w razie wystąpienia gorszej pogody. Do zabawy warto zaprosić biwakujących obok sąsiadów, co pozwoli na nawiązanie nowych znajomości.

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-19:00
Sb. :  9:00 - 17:00
Ndz.: 9:00 - 17:00

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej