Podróż kamperem nad polskie morze

 

Blogi poświęcone tematyce podróżowania kamperem po Europie cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, jeśli dotyczą nie tyle wrażeń z podróży, co praktycznych porad na temat stanu dróg czy infrastruktury kempingów. W sieci znajdziemy także treści opisujące polskie miasteczka kempingowe, w tym te, zlokalizowane nad polskim morzem. Pamiętajmy, że pierwsza podróż kamperem wcale nie musi być wyjątkowo długa – weekendowy wypad nad Morze Bałtyckie w zupełności wystarczy, byśmy mogli ocenić, czy taka forma podróżowania sprawia nam przyjemność.

Wypoczynek nad polskim morzem

Pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, ale to nie zraża miłośników caravaningu. Morze Bałtyckie to wciąż najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków. Baza noclegowa miejscowości nadmorskich jest dobrze rozwinięta, mimo że część obiektów przyjmuje gości jedynie w sezonie. Do dyspozycji turystów są zarówno luksusowe hotele, jak i znacznie tańsze kwatery prywatne. W miesiącach wakacyjnych ogromnym zainteresowaniem cieszą się także kempingi. To właśnie tam szukają miejsca osoby podróżujące kamperem.

Podróż kamperem nad morze – kempingi nad Bałtykiem

Dla większości turystów duże znaczenie ma lokalizacja kempingu – dojście do plaży nie powinno zajmować zbyt wiele czasu. Największym zainteresowaniem cieszą się zatem miasteczka kampingowe usytuowane blisko plaży. Niekiedy jest to zaledwie kilkanaście metrów!

Szukając miejsca kempingowego, turyści zwracają uwagę na reguły obowiązujące w danym miejscu. Oczywiście dotyczy to nie tylko kempingów nad Bałtykiem. Co zatem warto sprawdzić, zanim uiścimy opłatę za nocleg? Między innymi to, czy znajdujemy się w miejscu przyjaznym  dla rodzin z dziećmi, wprowadzającym ciszę nocną, czy też takim, w którym młodzież może imprezować niemal do białego rana.

Mimo wszystko warto pamiętać, że istnienie regulaminu wcale nie oznacza, że jego zapisy są rygorystycznie przestrzegane. Informacji na ten, jak i szereg innych tematów dostarczą opinie zamieszczone w internecie. To z nich dowiemy się także, czy na kempingu jest czysto, czy jego otoczenie jest zadbane, a miejsce uznawane jest za przyjazne i bezpieczne.

Kemping nad polskim morzem

Podróż kamperem to wolność i niezależność. Oczywiście podróżowanie nad polskie morze będzie tym przyjemniejsze, im bardziej komfortowy pojazdy wypożyczymy (sprawdź pojazdy w naszej ofercie) i im lepiej zorganizowany kemping wybierzemy. Pobyt na kempingu pozbawionym jakichkolwiek udogodnień może szybko zniechęcić do tej formy wypoczynku. Dlatego stawiamy na kempingi, które dbają czystość sanitariatów, zapewniają dostęp do pralni, umożliwiają korzystanie z placu zabaw, miejsca na ognisko. Idealnie, jeśli obok miejsca postoju znajdują się sklepy spożywcze, bary z możliwością wykupienia obiadów czy wypożyczalnie sprzętu wodnego.

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-17:00
Sb. :  9:00 - 13:00

Ndz.: Nieczynne  (kontakt tylko email)

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej