Moda na kampery

 

Śledząc blogi podróżnicze, można odnieść wrażenie, że zapanowała moda na podróżowanie kamperem. Rzeczywiście ta forma spędzania wolego czasu ma obecnie wielu zwolenników. Z czego to wynika? Z pewnością nie bez znaczenia są otwarte granice, chęć odkrywania miejsc, do których nie dotrzemy z biurem podróży, chęć bycia niezależnym, jak i to, że dzisiejsze kampery to pojazdy niezwykle funkcjonalne i komfortowe. Wszystko to pozwala sądzić, że moda na kampery nie przeminie zbyt szybko.

Jakie są zalety wakacji na kempingu?

To, że wyruszamy w podróż kamperem, wcale nie oznacza, że musimy korzystać z oferty kempingów, ale zwykle właśnie tak się to kończy. Niektórzy turyści w ciągu dnia trzymają się daleka od kempingów, ale noc wolą spędzić w miejscu bezpiecznym i przystosowanym do przyjmowania miłośników caravaningu. Przede wszystkim kempingi zapewniają dostęp do wody i prądu oraz oferują możliwość skorzystania z łazienek i pralni.

Dzisiejsze kempingi to najczęściej miejsca, przy których funkcjonują bary, restauracje, sklepy spożywcze, place zabaw dla dzieci, boiska do gry w siatkówkę czy piłkę nożną, a często również wypożyczalnie rowerów, sprzętu narciarskiego lub wodnego – to ostatnie w dużej mierze uzależnione jest od lokalizacji kempingu. Wszystko to sprawia, że nawet bardzo wymagający turyści z łatwością zaspokoją swoje potrzeby.

Moda na kampery a wakacje na kempingu

To, jak wyglądają i funkcjonują dzisiejsze kempingi, z pewnością wpłynęło na popularność kamperów. Wakacje na kempingu przestały kojarzyć się ze szkołą przetrwania, natomiast coraz częściej w stosunku do nich używa się sformułowania „komfortowy wypoczynek”, co sprawia, że nawet ci, którzy dotychczas nie byli miłośnikami przygód podróżniczych, chętnie decydują się na wynajem kampera.

Wakacje na kempingu dają poczucie niezależności. Nie jesteśmy zmuszeni do przebywania w ciasnym hotelowym pokoju, nie musimy spożywać posiłków w godzinach podanych przez hotelową restaurację. Spędzamy czas w dowolny sposób, świetnie się przy tym bawiąc i dbając o rodzinne relacje. Jesteśmy otoczeni przyrodą i mamy stały dostęp do świeżego powietrza, a co za tym idzie – wracamy do domu lepiej dotlenieni i wypoczęci.

Lokalizacja i ceny miasteczek kempingowych

Kempingi usytuowane są zwykle w bardzo dogodnych lokalizacjach, np. w pobliżu morskiej plaży, jeziora, w lesie czy blisko popularnych górskich szlaków turystycznych. Dzięki temu, chcąc skorzystać z okolicznych atrakcji, nie tracimy czasu na dojazd do miejsca docelowego. A wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach, nieporównywalnie niższych w stosunku do cen oferowanych przez hotele.

W tym miejscu warto dodać, że atrakcyjne są również ceny za wynajem kampera. Wypożyczanie pojazdu to świetna alternatywa dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup tego typu pojazdu, bądź na wakacje wyjeżdżają na tyle rzadko, że w ich ocenie taki wydatek nie ma większego sensu.

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-19:00
Sb. :  9:00 - 17:00
Ndz.: 9:00 - 17:00

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej