Kamper na wakacje – wyruszamy na kemping w górach

 

W jednym z ostatnich wpisów poruszaliśmy temat podróżowania kamperem nad polskie morze. Dziś na tapecie kierunek przeciwny – polskie góry. To właśnie na południu Polski funkcjonuje najwięcej wypożyczalni kamperów i to właśnie tam działają świetnie zorganizowane kempingi.

Czy pobyt w górach musi być kosztowny?

Ceny noclegów w górach są mocno zróżnicowane. Wiele zależy od rodzaju i standardu obiektu noclegowego, ale również od jego lokalizacji. Z pewnością pobyt w prywatnej kwaterze jest znacznie tańszy, aniżeli nocleg w dużym hotelu, niemniej, niezależnie od typu obiektu, turyści narzekają na wciąż rosnące ceny.

Znacznie tańszą alternatywą zarówno dla luksusowego hotelu, jak i dla prywatnej kwatery jest kemping, na którym opłata za dobę wynosi zwykle kilkanaście złotych od osoby dorosłej (w przypadku dzieci jest to najczęściej kilka złotych, a najmłodsi mogą przebywać na kempingu bezpłatnie). Zapłacimy również za stanowisko, ale mimo to koszt pobytu będzie znacznie niższy, aniżeli opłata za kilka nocy spędzonych w hotelu.

Kemping co prawda nie oferuje udogodnień, z jakich moglibyśmy skorzystać w luksusowym obiekcie hotelowym, ale jeżeli wybierzemy miejsce dobrze wyposażone, czyste i bezpieczne, do tego na kemping dotrzemy nowoczesnym i funkcjonalnym kamperem, pobyt z pewnością będzie udany.

Całoroczne kempingi w górach

Niektóre spośród kampingów zlokalizowanych na południu Polski prowadzą działalność przez cały rok, co oznacza, że osoby wypożyczające kamper (np. oferowany przez nas, bardzo popularny kamper Fiat Ducato) mogą zatrzymać się w przystosowanym do tego i przede wszystkim bezpiecznym miejscu także w środku zimy.

Oczywiście większe zainteresowanie caravaningiem obserwuje się w sezonie letnim. Wówczas turyści wybierają kempingi usytuowane z dala od miejskiego zgiełku, co daje możliwość nieustannego obcowania z górską przyrodą. To jednak niejedyna zaleta podróżowania kamperem. Kolejną jest fakt, że rodzina czy znajomi mogą czuć się zupełnie swobodnie i wspólnie spędzać czas nie tylko podczas górskich wędrówek, ale również przygotowywania posiłków i biesiadowania na powietrzu. Oczywiście mogą również skorzystać z funkcjonującej na kempingu restauracji, boiska do gry w piłkę czy sali gier – pod warunkiem, że wybiorą kemping, który takie atrakcje oferuje.

Kamper na wyprawę w góry

W wypożyczalniach kamperów niebawem rozpoczyna się sezon, w którym zainteresowanie usługą wynajmu znacząco wzrasta. W naszej wypożyczalni sezon trwa od 15 czerwca do 15 września – ceny za dobę wypożyczenia w sezonie oraz poza sezonem umieszczone zostały w cenniku kamperów dostępnym tutaj.

Kamper na wakacje w górach warto zarezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ w trakcie sezonu może pojawić się problem z dostępnością pojazdu. Osobie, która na co dzień porusza się samochodem osobowym i pewnie czuje się za kierownicą, prowadzenie kampera nie będzie sprawiać problemów, nawet jeśli mowa o terenie górzystym.

 

Skontaktuj się z nami.

Nie czekaj, zarezerwuj pojazd!

Telefonicznie

Pon. - Pt.: 8:00-19:00
Sb. :  9:00 - 17:00
Ndz.: 9:00 - 17:00

Napisz maila

Odpiszemy tak szybko jak to tylko możliwe lub oddzwonimy!

Wpadnij

Jesteśmy z Lipowej.
obok Żywca oraz Bielska-Białej